Antakalnis

Vienas seniausių Vilniaus mikrorajonų – Antakalnis – savo turtinga istorija ir gyvenimo stiliumi lygiavertiškai konkuruoja su Žvėrynu. Maždaug nuo XVI a. įvairios Antakalnio dalys priklausė Lietuvos didikų giminėms – Sapiegoms, Pacams, Radviloms ir kt., kurios čia statė prašmatnius rūmus, puoselėjo parkus ir sodus. Tarp svarbiausių iki šių dienų išlikusių išskirtinės architektūros pastatų – ketvirtą šimtmetį skaičiuojanti Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, Sapiegų rūmai, šimtamečiai Petro Vileišio rūmai.

Vienas prabangiausių sostinės miegamųjų rajonų išsiskiria ne tik savo istorija, bet ir žaluma. Gana plačiai išsidriekusį ir kalvotą Antakalnį, nusėtą medžių, įrėmina dvi upės – Neris ir Vilnia. Visai šalia – Pavilnių regioninis parkas su daugybe pažintinių takų ir gamtos draustinių.

Gyventojus čia vilioja itin patogi vieta mieste – vos nusileidus nuo kalno, pasiekiama Katedros aikštė. Taip pat – išvystyta infrastruktūra, daugybė ugdymo įstaigų, tarp kurių – Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus, Vilniaus privati gimnazija, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Brangiausi nekilnojamojo turto objektai – tiek apartamentai daugiabučiuose, tiek individualūs namai – išsidėstę Šilo, Mildos, Rūtų, Jūratės, T. Kosciuškos, Pušų, Kuosų, P. Vileišio gatvėse.

Kas čia traukia

  • Ramus ir itin žalias istorinis rajonas greta Pavilnių regioninio parko
  • Pėsčiomis pasiekiamas Senamiestis
  • Išvystyta infrastruktūra ir prestižinės ugdymo įstaigos

Gyvenimo stilius

Antakalnį renkasi žmonės, pageidaujantys ramesnio ir tylesnio gyvenimo ritmo neišvykus iš miesto. Dažniausiai čia vilioja galimybė gyventi individualiame name su privačiomis valdomis nenutolus nuo Senamiesčio. Dėl puikios vietos mieste ir išplėtotos infrastruktūros šis rajonas patogus tiek vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonėms, tiek ir šeimoms su vaikais.

Pramogos

Pažintiniai pasivaikščiojimo ir dviračių takai miškingoje teritorijoje, parkai ir Neries pakrantė – Antakalnis tikrai turi ką pasiūlyti poilsį arti gamtos mėgstantiems gyventojams. Į šį mikrorajoną dažnai traukia ir gurmanai – čia veikia daugybė miestiečių pamėgtų kavinių, barų, restoranų: „Bacchus grilio namai“, „San Diego“, „Druska Miltai Vanduo“ ir kt. 2021-aisiais Antakalnyje duris atvėrė naujas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – parodų erdvė Istorijų namai.

Compare listings

Compare