Kuršių Nerija

Kuršių nerija – viena populiariausių ir prabangiausių atostogų namų vietų šalyje, viliojanti tiek lietuvius, tiek užsieniečius. Pusiasalis, iš vienos pusės skalaujamas Kuršių marių, o iš kitos – Baltijos jūros, dar nuo 2000-ųjų priklauso UNESCO Pasaulio paveldui. Kuršių nerijos nacionalinis parkas pasižymi unikalia laukine gamta, smėlio kopomis ir vienais geriausių visame pasaulyje paplūdimių, tad visa teritorija akylai saugoma. 

Dėl šios priežasties nedideliame pusiasalyje įsikūrę tik keli senoviniai žvejų miesteliai – Smiltynė, Juodkrantė, Pervalka, Preila ir Nida. Ypač ribota nekilnojamojo turto pasiūla ir labai kuklios gyvenviečių plėtros galimybės sąlygoja aukštas būstų įsigijimo bei nuomos kainas. 

Vienas prabangiausių naujos statybos projektų visoje šalyje – „Auksinės kopos“. Medžiais apsuptoje teritorijoje įsikūręs privačių apartamentų kompleksas gyventojams siūlo poilsį uždaroje teritorijoje su konsjeržu, lauko ir vidaus baseinais, SPA zonomis ir barais.

Kas čia traukia

  • Jūros pakrantė, saugoma laukinė gamta ir itin švarus oras
  • Ramus, lėtas gyvenimo būdas kurortinėje teritorijoje

Gyvenimo stilius

Kuršių nerija – kurortas, į kurį galima atvykti tik keltu, tad gyventojai bei poilsiautojai čia mėgaujasi lėtu, ramiu ir gana privačiu gyvenimo stiliumi. Miesteliuose galima įsigyti šviežios žuvies tiesiai iš žvejų, tačiau neretai tiek vietos gyventojai, tiek poilsiautojai vakarieniauja gerai vertinamuose restoranuose ar kavinėse: „Fisheria“, „In Vino“, „Zuikio daržas“, „Sofa de Pancho“ ir kt.

Pramogos

Vietiniai gyventojai bei atostogautojai mėgaujasi įvairiomis poilsio vandenyje galimybėmis – baidarėmis, kanojomis, katamaranais ir irklentėmis. Be to, Kuršių marios puikiai tinka buriavimui, tad didesnių gyvenviečių pakrantėse įsikūręs ne vienas jachtų uostas, kurių svarbiausias – Nidoje. Ramiam laisvalaikiui poilsiautojai renkasi švelnaus smėlio paplūdimius pajūryje arba pėsčiųjų bei dviračių takus pušynuose. Šeimos su vaikais pramogauja Smiltynėje esančiame Delfinariume bei Lietuvos jūrų muziejuje.

Šiltuoju metų laiku Kuršių nerijoje organizuojami įvairūs renginiai – sporto ir sveikatingumo festivalis „Sveika, Neringa!“, tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Kuršių nerija“, vyksta teatro ir šokio spektakliai, rengiamos nendrinių skulptūrų ekspozicijos ant vandens. Tiesa, saugant krašto ramybę, renginių kiekis čia griežtai ribojamas.

Compare listings

Compare