Palanga

Iš pradžių buvusi svarbiausiu Lietuvos uostu, pastaruosius kelis šimtmečius Palanga yra žinomiausias ir infrastruktūros prasme geriausiai išvystytas šalies kurortas pajūryje. Čia, jei ne gyvendavo, bent laikinai apsistodavo tiek didikų giminės, tiek šalies vadovai.

Centrinėje miesto dalyje išlikusi ne viena autentiška senovinės medinės architektūros vila – „Jūros akis“, „Anapilis“, tačiau svarbiausias Palangos kultūros paminklas – neorenesansinio stiliaus Tiškevičių rūmai, XIX a. pabaigoje pastatyti pagal vokiečių architekto Franzo Schwechteno projektą. Šiuo metu čia veikia Palangos Gintaro muziejus.

Niekada populiarumo stygiumi nesiskundęs miestas šiuo metu yra itin geidžiama antrųjų arba atostogų namų vieta. Prabangiausi nekilnojamojo turto objektai – butai, kotedžai ir individualūs namai – rikiuojasi kiek atokiau nuo populiariausių miesto gatvių: netoli „Vanagupės“ viešbučio (Vanagupės, Šilo, M. Daujoto ir kt. gatvėse) bei šalia Palangos miesto botanikos parko (S. Dariaus ir S. Girėno, S. Daukanto, J. Šliūpo gatvėse, Birutės alėjoje ir aplink).

Kas čia traukia

  • Gyvenimas pajūryje, arti gamtos, su visomis reikalingomis miesto paslaugomis
  • Lėtesnis, kurortiškas kasdienybės ritmas
  • Didelis pramogų ir laisvalaikio pasirinkimas

Gyvenimo stilius

Nedideliame mieste, kur prekybos centrai ir visos svarbiausios kasdienės paslaugos pasiekiamos pėsčiomis, gyvenimas teka gerokai lėtesniu tempu nei sostinėje. Prie kurortiškos atmosferos prisideda ne tik šalia esanti jūra ir visus metus žaliuojantys pušynai, bet ir patys gyventojai, kurių didelė dalis čia turi antruosius namus, tad leisdami laiką Palangoje dažniausiai ilsisi ir niekur neskuba.

Pramogos

Dėl poilsio pajūryje, parkuose ir pušynuose traukiantis miestas nenuvilia ir pramogų pasiūla. Viena linksmiausių žiemos atrakcijų – žvejiškų tradicijų ir kulinarijos šventė „Palangos stinta“. Visus metus, išskyrus vasarą, vyksta įvairių žanrų programos „Muzikos vakarai kurhauze“.

Žinoma, ypač aktyvų kultūrinį gyvenimą miestas pradeda šiltuoju metų laiku. Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, Lietuvos kamerinio orkestro rengiamas klasikinės muzikos koncertų ciklas „Nakties serenados“, jau daugiau nei šimtmetį gyvuojantis visą vasarą trunkantis renginys „Dūdų vasara“ – tik keli iš daugybės čia vykstančių muzikos renginių. Taip pat rengiamos kino filmų peržiūros po žvaigždėmis. 

Vasarą duris atveriančiame kultūros bare „Kablys + Jūra“ ne tik skamba gyva muzika, vyksta spektakliai, performansai, bet ir reziduoja bei savo darbų parodas rengia vienas žinomiausių šiuolaikinių šalies dailininkų ir fotografų Algis Kriščiūnas.

Didelio automobilių sporto gerbėjų dėmesio sulaukia kasmet šalia Palangos vykstančios „1000 kilometrų lenktynės“.

Palangoje galima rasti ir ne vieną puikiai vertinamą restoraną – „Vila Komoda“, „Onorė“, „Restoranas 4“ ir kt.

Compare listings

Compare