Paupys

Pirmuoju pramoniniu Vilniaus rajonu laikomas Paupys šiandien yra viena geidžiamiausių vietų gyventi. Daugybę anksčiau čia veikusių gamyklų pakeitė modernūs gyvenamosios ir verslo paskirties pastatai, žalios ir poilsio erdvės, tad gyvas, šiuolaikiškas ir nuo miesto centro nenutolęs rajonas tapo itin mėgstama vilniečių vieta.

Iš Paupio pasitraukus pramonei, atsivėrė galimybės čia įrengti šiuolaikiškus, modernius daugiabučius, tad čia vystomas ne vienas naujas projektas. Nors kardinaliai keičiantis rajonui čia išliko ir kelios senovinės sodybos, naujakurių akys dažniausiai krypsta į patogius naujos statybos būstus.

Kas čia traukia

  • Sutvarkyta Vilnios krantinė, patogi judėti tiek dviračiu, tiek pėsčiomis
  • Per kelias minutes įveikiamas atstumas iki Užupio ir senamiesčio
  • Šiuolaikinė architektūra ir infrastruktūra

Gyvenimo stilius

Paupys – sparčiai besivystantis ir gyvas rajonas, tad šią vietą dažnai renkasi jaunos šeimos su vaikais, laisvai samdomi darbuotojai, nedidelius verslus kuruojantys asmenys. Tad jūsų kaimynai veikiausiai bus bendruomeniški ir veiklūs žmonės. 

Pramogos

Naujai sutvarkyta Paupio infrastruktūra itin patogi šeimoms su atžalomis. Rajone galima rasti ne vieną vaikų žaidimų aikštelę ir žaliąją zoną su suoleliais. Pasivaikščiojimams ir pasivažinėjimams dviračiu gyventojai renkasi Vilnios taką – skoningai apželdintą upės krantinę.

Viena mėgstamiausių paupiečių laisvalaikio vietų – aikštė su fontanais ir greta įsikūrusiomis įvairiomis įstaigėlėmis, parduotuvėlėmis, kavinėmis. Ketvirtadienio rytus vietiniai leidžia apsipirkinėdami Tymo turgelyje.

Be daugybės įvairių kasdienių paslaugų įstaigų, Paupyje veikia ir meno galerija, kino teatras „Pasaka“, sporto klubas RE.FORMATAS.

O pagrindinė rajono traukos vieta – ne per seniausiai duris atvėręs Paupio turgus. Po milžinišku stikliniu stogu įsikūrusi gausiai apželdinta įvairių restoranų maisto salė tapo itin populiaria ne tik Paupio gyventojų, bet ir visų vilniečių vėlyvų pusryčių ar vakarojimų vieta. 

Compare listings

Compare