Valakampiai

Kurortas neišvykus iš miesto, stirnų kaimynystė ir privatumą kuriantys pušynai – tokie raktiniai žodžiai geriausiai apibūdina Valakampius. Tai – Neries kilpoje išsidėsčiusi teritorija, kurią juosia Verkių regioninis parkas. Greta esantys saugomi gamtos plotai reiškia, jog gyvenamųjų valdų skaičius yra itin ribotas ir ateityje negalės būti didinamas miško sąskaita. Tad privatūs sklypai čia – vieni brangiausių visame Vilniaus mieste.

Skirtingais istoriniais laikotarpiais Valakampiai garsėjo kilmingų ponų rūmais bei prabangiomis vilomis – būtent čia, jei ne gyventi, tai ilsėtis vykdavo pasiturintys vilniečiai. Nors šiuo metu dar galima rasti originalių senos medinės statybos vilų, jas laikui bėgant keitė šiuolaikinio dizaino gyvenamieji pastatai. Privatūs namai išpuoselėtais fasadais ir pavieniai skoningi nedideli daugiabučiai, iš kurių atsiveria vaizdai į Nerį ar pušyną, vyrauja Valakampių architektūroje.

Upės ir miško kaimynystė kuria ramią ir atpalaiduojančią atmosferą, tad šią vietą renkasi ir prestižinės gydymo įstaigos – plastinės chirurgijos klinika Vitkus Clinic, Baltijos ir Amerikos klinika.

Kas čia traukia

  • Privatūs, erdvūs gyvenamieji sklypai
  • Pajūrio kurortą primenantys pušynai, upės pakrantė ir laukinės gamtos kaimynystė
  • Nedidelis atstumas iki miesto centro

Gyvenimo stilius

Valakampius savo namais renkasi privatumą ir erdvę mėgstantys vilniečiai. Kiekvieną sklypą supa pušynai, sukuriantys savotišką izoliaciją tarp kaimynų. Todėl čia įsikūrusi labai nedidelė bendruomenė gali džiaugtis tyliu ir ramiu gyvenimo ritmu. Vieta idealiai tinka norintiems atitrūkti nuo miesto per daug nuo jo nenutolstant, maždaug 5–6 min. atstumu, įveikiamu automobiliu.

Pramogos

Turbūt labiausiai Valakampių gyventojų vertinama laisvalaikio forma – laikas gamtoje. Vaikštant visus metus žaliuojančiais pušynais neretai galima sutikti besiganančių stirnų. Mėgstantys aktyvesnį laisvalaikį renkasi dviračių takus ar sporto aikšteles bei kompleksus. Šiltuoju metų laiku pagrindine traukos vieta tampa du Valakampių paplūdimiai ir iškylavimo zonos.

Čia veikia ir modernus kūrybinių industrijų centras, kuriame ne tik įkurtos menininkų studijos, bendradarbystės zonos, bet ir vyksta parodos bei renginiai.

Valakampiai nenuvilia ir gastronomijos entuziastų – norintiems pasimėgauti skaniu maistu nebūtina traukti į miesto centrą, nes šalia veikia grilio, sezoninės virtuvės ir kt. restoranai. 

Compare listings

Compare