Vilniaus senamiestis

Mėgstantiems miesto ritmą, bet kartu vertinantiems savo laiką ir patogumą, Vilniaus senamiestis gali pasiūlyti viską. Nusėtas jaukių kavinių, kepyklėlių, puikiai vertinamų restoranų ir boutique parduotuvėlių, supamas puikiai prižiūrėtų parkų, sostinės senamiestis užtikrina gerą gyvenimo kokybės balansą. 

Besidairantys gyvenamosios vietos Vilniaus senamiestyje, gali rinktis tiek iš kelių naujai vystomų daugiabučių projektų, tiek iš kelis šimtmečius skaičiuojančių namų. Didžioji dalis jų iš kitų miesto pastatų išsiskiria savo architektūra – 3 ar net 4 metrų aukščio lubomis, autentiškais ar atkurtais lipdiniais, freskomis, dideliais langais, pro kuriuos neretai atsiveria vaizdai į senamiesčio vizitine kortele tapusius raudonus stogus ar žinomus Vilniaus objektus – bažnyčių bokštus, Gedimino pilį, Trijų kryžių kalną. 

Per ne vieną šimtmetį susiformavusi senoji miesto dalis iki šiol yra išsaugojusi nemažai autentiškų XIV–XIX a. statinių, priklausančių įvairiems architektūros stiliams – gotikai, renesansui, barokui, klasicizmui. Bet labiausiai Lietuvos sostinę garsina didžiausias barokinis senamiestis visoje Rytų ir Vidurio Europoje Dėl šios priežasties dar prieš kelis dešimtmečius Vilniaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių Europoje.

Vos kelių kvadratinių kilometrų teritorijoje išsidėstę senamiesčio pastatai unikalūs savo istorija, o ant dažno jų išvysite lentelę, primenančią, kad kadaise šią vietą savo namais buvo pasirinkusi ne viena ryški asmenybė – kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, poetas Marcelijus Martinaitis, dailininkas Jonas Švažas ir daugelis kitų.

Kas čia traukia / Esminiai privalumai 

 • Svarbiausi objektai – pasiekiami pėsčiomis, per kelias minutes
 • Išskirtinės architektūros būstai, iš kurių atsiveria senamiesčio panorama
 • Patogus judėjimas dviračiu, elektriniu paspirtuku
 • Lengvai pasiekiamos žaliosios poilsio zonos – Bernardinų sodas ir naujai rekonstruotas Reformatų skveras

Gyvenimo stilius

Sostinės senamiestis yra tapęs svarbiausių šalies ir miesto kultūros renginių vieta. Čia nuolat vyksta koncertai, parodos, spektakliai, miesto šventės. Tačiau visas šis miesto gyvenimas nebūtinai jausis jūsų namuose – siaurose senamiesčio gatvelėse mažaaukščiuose namuose įsikūrę vilniečiai gali mėgautis ramiu poilsiu. Kaimynystėje veikiausiai rasite išsilavinusius, kultūrą, architektūrą ir istoriją vertinančius senamiesčio gyventojus.

Gyvenimu miesto centre gali džiaugtis tiek įvairaus amžiaus kultūros mylėtojai, tiek ir jaunos šeimos su vaikais. Mažiesiems senamiesčio žaliosiose zonose įkurta daugybė žaidimų aikštelių, o įvairios valstybinės ir privačios švietimo bei neformaliojo ugdymo įstaigos pasiekiamos ranka.

Pramogos

Vilniaus senamiestyje atsiveria, ko gero, plačiausios laisvalaikio galimybės visoje šalyje. Be daugybės unikalių restoranų, kavinių ir boutique parduotuvėlių, trumpiems atokvėpiams tinka pasivaikščiojimai siauromis gatvelėmis, o pageidaujantys visiškos tylos neišvykstant iš miesto centro traukia į Bernardinų sodą.

Ieškantiems turiningo atotrūkio vilniečiams atviros ir įvairios kultūros įstaigos. Štai kelios jų:

 • MO muziejus
 • Vilniaus paveikslų galerija
 • Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
 • Kazio Varnelio namai-muziejus
 • Šiuolaikinio meno centras
 • Operos ir baleto teatras
 • Nacionalinis dramos teatras
 • Jaunimo teatras
 • Oskaro Koršunovo teatras
 • Valstybinis Vilniaus mažasis teatras ir kt.

Compare listings

Compare